Satu Kalajainen aloitti seuran toiminnanjohtajana 21.9.2020

Julkaistu 24.09.2020

Seura on palkannut Satu Kalajaisen toiminnanjohtajaksi 21.9. alkaen. Sadun tehtävien pääpaino tulee olemaan myynnissä, toimintojen kehittämisessä ja tapahtumien organisoinnissa.

Satu aloitti 44 v. sitten edustaen Vantaan Hiihtoseuran värejä kilpahiihtäjänä ja on siitä lähtien toiminut seuran erilaisissa talkoo- ja luottamustehtävissä, mm. (ensimmäisenä nais)puheenjohtajana v. 1995-2000. Satu teki 25-vuotisen työuran British Airwaysin palveluksessa erilaisiin myyntiin ja markkinointiin liittyvissä tehtävissä. Sittemmin hän on kouluttautunut ratkaisukeskeiseksi valmentajaksi.

Sadun tavoitat sähköpostitse satu.kalajainen(at)vhs.fi tai 040 5245286. Satu tulee varmasti näkymään erilaisissa seuran tapahtumissa syksyn mittaan.

Pääyhteistyökumppanit

Meillä käy: