Jäsenmaksujen maksaminen kannattaa

Julkaistu 11.12.2019

Maastohiihdon sääntötyöryhmä ja johtoryhmä ovat käsitelleet kauden 2018–2019 aikana kentältä tulleita päivitysesityksiä maastohiihdon kilpailusääntöihin. Maastohiihdon johtoryhmä on päättänyt muun muassa siitä, että kilpailijalla ei ole kilpailuoikeutta sen seuran nimissä, jonka jäsenmaksua hän ei ole maksanut (ei ole seuran jäsen). Jos kilpailet, niin muistathan huolehtia siitä, että maksu on maksettu. 

Jäsenmaksun maksaminen kannattaa muutoinkin. Sillä on vaikutusta muun muassa seuran hakemiin tukiin. Siksi koko perheen, ystävien ja sukulaisten maksama jäsenmaksu on kannattavaa. Aina voi maksaa myös pelkän kannatusjäsenmaksun. Jokainen maksettu jäsenmaksu pitää seuran valmennus- ja leirimaksut alhaisina. Seuran jäsenenä saa myös etuisuuksia.

Pääyhteistyökumppanit

Meillä käy: