Kutsu Vantaan Hiihtoseuran vuosikokoukseen 26.5 klo 16

Julkaistu 12.05.2019

Hei Vantaan Hiihtoseuran jäsen!
Yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous järjestetään sunnuntaina 26.5.2019 Ylästön kotiseututalolla (Sienestäjänkuja 5, 01690 Vantaa) klo 16 alkaen. Yhdistyksen vuosikokous on Vantaan Hiihtoseuran ylin päättävä elin. Jokainen seuran jäsen voi osallistua kokoukseen. Kokouksessa läsnä olevat jäsenet päättävät esillä olevista asioista.

Sääntömääräisten asioiden lisäksi vuosikokouksessa tullaan käsittelemään  sääntömuutoksia, jotka vaikuttavat mm. yhdistyksen elinten toimintakausiin sekä mahdollisten jäsenseurojen asemaan.

Vuosikokousmateriaalin voi pyytää etukäteen seuran puheenjohtajalta sähköpostitse (sanna.varttio-hasenson@iki.fi).Vuosikokouksen jälkeen palkitaan kauden menestyjät ja paistetaan makkaraa sekä kahvitellaan säästä riippuen joko ulkona tai sisällä noin klo 17 alkaen.


Lämpimästi tervetuloa!Hiihtoterveisin,Johtokunta

Pääyhteistyökumppanit

Meillä käy: