Kilpailujaosto

Kilpailujaoston tehtävät

Kilpailujaoston tehtävänä on laatia Vantaan Hiihtoseuran vuosittainen hiihtokilpailusuunnitelma sekä vastata kilpailujen järjestämisestä. Kilpailujaosto vastaa myös Helsingin Seudun Hiihdon kanssa yhteistyössä toteutettavista kilpailuista. Kilpailujaosto järjestää myös maastojuoksukilpailuja yhteistyöseurojen kuten KU-58:n kanssa. Kilpailusuunnitelma löytyy kilpailut -linkin alta.

Kilpailujaos ja toimitsijat kaudella 2018-19

Toimikunnanjäsenet:

- Petteri Sillantaus, petteri.sillantaus&pp.inet.fi, 045 110 8833, ajanotto

- Jaana Erkkilä, jaana.erkkilä&saunalahti.fi, 0400 806 207

- Ismo Uuusimäki, ismo.uusimaki&kolumbus.fi, 040 592 3466

- Kyösti Ihalainen, kyösti.ihalainenaunalahti.fi, 045 260 3047

- Eero Hosio , eero.hosio&gmail.com, 0400 666 797

- Satu Kalajainen, satu.kalajainen&ba.com , 040 524 5286, kuulutus, erikoistapahtum

- Tarja Lokinperä, tarja.lokinpera&elisanet.fi; 050 594 7266, huolto

- Markku Valkealahti, markku.valkealahti&fitelnet.fi, 040 719 0462 , kanslia

- Tuula Perkiö, 050 966 4103, tuula.perkiorionpharma.fi, kanslia

- Kari Hänninen, kari.hanninen&finnair.com 040 504 5430, vara ajanotto

- Arvo Karhapää, arvo.karhapaa&elisanet.fi, 040 505 0651, kuulutus

- Jukka Hakuni, jhakuni&gmail.com 040 748 2456


Lasten hiihtojen toimitsijoita:

  • Markku Valkealahti,
  • Jukka Hakuni ,
  • Kari Hänninen,
  • Arvo Karhapää,
  • Laura Hirsto laura.hirsto&helsinki.fi 949 5707793,
  • Birgitta Hirvonen-Koskelainen,
  • birgitta.hirvonenkoskelainen&elisanet.fi,
  • Päivi Salonen 0415152772 paivi.salonen&elisanet.fi,
  • Mari Lassig 044 3231108 mari.lassig&gmail.com,
  • Oskari Salonen, oskari.salonen&pinkopalvelut.fi, 0400 931481
  • Laura Liikanen, liikuttavalaura&gmail.com

Toimitsijoita kilpailuissa

  • Terhi-Ahde-Uusitalo, terhi.ahde-uusitalo&bangbonsomer.fi, 0400 414280
  • Minna Huhtakangas, minna.m.huhtakangas&helsinki.fi
  • Tero Uusitalo, teruusi&gmai.com, 040-861 4519
  • Kirsi Mustonen, kirsi.mustonen1&luukku.com, 040 533 1962
  • Jouni Hakola, j.hakola&luukku.com, 050 324 2676
  • Arvo Karhapää, arvo.karhapaa&elisanet.fi.040 505 06551
  • Sari Nousiainen sari.nousiainen&hotmail.com 040 7600282
  • Jukka Hakuni jhakuni&gmail.com, 040 7482456
  • Timo Klemola, timo.klemola&fimnet.fi, 040 556 8323,
  • Ritva Vuosalmi, 040 060 2849
  • Paavo Ruuth 050 524 9739, paavo.ruuth&gmail.com
  • Pekka Ruuth 050 352 4843
  • Aarne .Sivonen, aarne.sivonen&pp.inet.fi, 0400 165 626
  • Raimo Kuutti 0400 790 531, rami.kuutti&gmail.com
  • Taisto Vainionpää, taisto. vainionpaa&hly.inet.fi, 040 522 7533
  • Esko Vehmas, 040 414 8014
  • Kaarina Vehmas, 040 821 4664, kaarina,vehmas&gmail.com
  • Rauno Toivola, 0400 705 602
  • Pasi Ruuth, pasiruuth&hotmail.com,, 050 524 1307
  • Osmo Ruokolainen. osmo.ruokolainen&gmail.com, 044 345 3162
  • Kalervo Isola, terhakkamies&luukku.com 0400 840 661
  • Matti Salmela , mattis949&gmail.com 0400 406 928
  • Tarja Lokinperä, tarja.lokinpera&elisanet.fi,
  • Hannu Nurmi, 0400 700 401 hannu.nurmi&koti.fimnet.fi
  • Jussi Eronen, jussi eronen&gmail.com harri Eronen ?
  • Toivo Rissanen
  • Sorjo Dahl

Kuuluttajat

  • Satu Kalajainen , satu.kalajainenba.com, 040 524 5286
  • Arvo Karhapää, arvo.karhapaa&elisanet,fi, 040 505 0651
  • Juha Kylänpää, juha.kylanpaa&tikkurila.com, 040 504 0883

Muita timijoita satunnaisesti:

  • Matti Martikainen 0444 54540698
  • Risto Mustonen 045 872 8633. leenajaristo&kolumbus.fi
  • Kari Vaaja, 040 554 6388, kari.vaaja&gmail.com
  • Pekka Mäki, pekka.maki&gmail.com, 050 324 3092
  • Jorma Luoto 040 040 1147

Lääkärit:

  • Timo Klemola, timo.klemola&fimnet.fi, 040 556 8323
  • Petra Ruuth, petra.ruuth&hotmail.fi, 050 538 5456

Mehustukseen

  • Riitta Rantala, riitta.rantala&outlook.com, 050 5734300
  • Aune Sivonen 050 5531626. aune.sivonen&gmail.com
  • Sohvi Venäläinen, sohvi.venalainen&pp.inet.fi 0400 982230
  • Päivi Salonen 041 515 2772, paivi.salonen&elisanet.fi
  • Mari Lassig 044 3231108, mari.lassig&gmail.com
  • Birgitta Hirvonen-Koskelainen
  • Riikka Sillantaus

Kuntojaos

  • Eero Hosio, Seppo Räty, Arne Sivonen, Rami Kuutti
  • Kimmo Pekkanen kimmo.pekkanen&eduvantaa.fi, 040 5361458
  • Satu Kalajainen, satu.kalajainen&ba.com, 040 524 5286
  • Eero Hosio 0400 666 797, eero.hosio&gmail.com
  • Juha Heikki Pasanen, juhaheikki.pasanen&gmail.com 0400 409 532
  • Petra Ruuth

SM hiihtoja varten kastaan n. 300 hengen toimitsijaryhmä, pohjana aikaisempien vuosien toimijat.